Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Uluslararası Projeler Destek Birimi

ERA.Net RUS PLUS Bilim ve Teknoloji Alanında Ortak Çağrı

.

ERA.Net RUS PLUS Projesi AB Üye ve ilişkili ülkeleriyle Rusya arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında geniş tabanlı ve etkin bir işbirliğini hedeflemektedir. Bu kapsamda, ERA.Net RUS PLUS Avrupa araştırma programları arasında önemli bir yer tutmakta ve bu programın en önemli hedefi olan, ulusal ve bölgesel seviyede Rusya’ya yönelik olarak sürdürülen araştırma faaliyetlerinin koordine edilmesi doğrultusunda hizmet etmektedir.

ERA.Net RUS PLUS Projesi kapsamında;

  •  Nanoteknolojiler,
  •  Çevre Bilimleri/ İklim Değişikliği,
  •  Sağlık Bilimleri, 
  •  Sosyal ve Beşeri Bilimler,
  •  Robotbilim

 alanlarındaki ortak çağrı açılmıştır.

2017 yılı ortak çağrısına, Rusya’nın yanı sıra Almanya, Belçika, Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, İsviçre, Letonya, Moldova, Romanya, Sırbistan ve Slovakya’dan da fonlama kuruluşları katılmaktadır. Söz konusu çağrı çerçevesinde, Rusya’dan en az bir ve çağrıya katılan en az iki farklı Avrupa ülkesinden iki ortağın katılımıyla oluşturulacak olan en az üç ortaklı konsorsiyumlar desteklenecektir. 

4 Temmuz 2017 tarihi Orta Avrupa saatiyle 17.00’de kapanacak olan çağrıya başvurular elektronik ortamda, İngilizce olarak, https://secure.pt-dlr.de/ptoutline/app/rus_st2017 adresinde yer alan elektronik başvuru sistemi kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Çağrı ile ilgili detaylara http://www.eranet-rus.eu/en/196.php#2 adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.